İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 70 YAŞINDA!

TESAM Hukuk Kürsüsü tarafından İKÜ Hukuk Fakültesi'nde düzenlenen Akademi Okulu'nun konuğu Prof. Dr. Hasan KÖNİ ve Anayasa Mahkemesi Eski Raportörü Prof. Dr. Osman CAN oldu.

Prof. Dr. Osman CAN & Prof. Dr. Hasan KÖNİ

“İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi 70 Yaşında!” başlığı ile TESAM Hukuk Kürsüsü tarafından İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen Akademi Okulu’nun konuğu TESAM Yüksek İstişare Heyeti Başkanı Prof. Dr. Hasan KÖNİ ve Anayasa Mahkemesi Eski Raportörü Prof. Dr. Osman CAN oldu.

 

 

İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Program farklı üniversitelerin hukuk fakültelerinden yoğun öğrenci katılımı ile gerçekleşti.

Prof. Dr. Hasan KÖNİ İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin uluslararası hukuktaki yeri, tarihi boyutu ve yapım sürecine değinirken Prof. Dr. Osman CAN ise İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin anayasa yapım sürecindeki rolü ve devletleri bağlayıcı yönünün iç hukuka etkilerinden bahsetti. “İnsan haklarının, temel hak ve hürriyetlerin bir anayasaya girmesi ile anayasa özgürlükçü olmaz, anayasaları özgürlükçü yapan ise  uygulamada hakların ne kadar korunduğudur”. dedi.

İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi
TESAM Başkan Yardımcısı Yıldırım DENİZ

Programın soru-cevap bölümünün ardından TESAM Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Deniz katılımcılara plaketlerini takdim etti.

Daha Fazla Göster
Kapalı